Odpowiedzi do testu: Jak dobrze znasz „Złotą Piątkę”? Czasy Counter Strike 1.6

Odpowiedzi do testu, który został zamieszczony na Ingaming tutaj: Link

 

Z jakich dwóch polskich zespołów został utworzony pierwszy skład „Złotej Piątki”?

Odp: Aristocracy i SpecSter

Pierwszy skład późniejszej Złotej Piątki został stworzony z połączenia dwóch najlepszych polskich teamów na scenie CS 1.6 – Aristocracy oraz SpecSter. Co ciekawsze, nazwa SpecSter wzięła się z wcześniejszego połączenia dwóch klanów: SPECNAZ i STER.

 

Pod jaką nazwą występował początkowo skład późniejszej „Złotej Piątki”?

Odp: PENTAGRAM.conneXion

Pierwszą oficjalną nazwą polskiego super teamu było: PENTAGRAM.conneXion. W późniejszym czasie dodany został Team oraz kolejny sponsor.

 

Jak wyglądał pierwszy skład „Złotej Piątki”?

Odp: TAZ, LUq, zibi, NEO, Pitrek

Jeżeli uznać za powstanie G5 moment połączenia Arcy i 2S, to skład: TAZ, LUq, zibi, NEO, Pitrek był pierwszą Złotą Piątką.

 

W 2005 roku zespół opuścił Marek „miRRi” Radecki. Kto wskoczył do składu G5 w miejsce wspomnianego zawodnika?

Odp: Napalm

W pierwszej kolejności wybrano Napalma, który niespecjalnie sprawdził się w roli piątego zawodnika. Dość szybko jego miejsce zajął ruloN, a następnie Motyw.

 

W trakcie grania pod banderą Team Pentagram, jeden z zawodników „Złotej Piątki” dostał ofertę dołączenia do niemieckiej drużyny? O kogo chodzi?

Odp:  NEO

NEO dostał ofertę od niemieckiego ID Gaming. Początkowo chciał z niej skorzystać, ale ostatecznie został w Team Pentagram.

 

W 2007 Team Pentagram G-shock zmieniło ostatecznie nazwę na PGS Gaming, pozyskując przy tym nowego sponsora. Jak brzmiała oficjalna nazwa teamu, pod banderą którego występowali wtedy gracze „Złotej Piątki”?

Odp: PGSPokerStrategy.com

Początkowo drużyna nazywała się PGSPokerStrategy.cc, ale w późniejszym czasie zespół występował pod nazwą PGSPokerStrategy.com.

 

Za czasów „Złotej Piątki” w PGS, rolę ich menedżera pełnił:

Odp: Filip Kasprowicz

Menedżerem odpowiedzialnym za stworzenie i rozwój G5 w ramach PGS, był Filip ‘ryan’ Kasprowicz.

 

W 2006 roku G5 wygrało World Cyber Games 2006. Kto był przeciwnikiem Polaków w wielkim finale?

Odp: Ninjas in Pyjamas

Było to Ninjas in Pyjamas ze SpawNem w składzie.

 

Podczas ESWC 2008, G5 rozgrywało turniej pod tagiem PGS.MYM. Co było powodem takiej sytuacji?

Odp: Dywizja MYM przystąpiła do turnieju, korzystając ze slota poprzedniej organizacji – PGS Gaming.

W największym skrócie. Ostatnie klasyczne ESWC zostało wygrane przez PGS (a dokładniej przez dywizję MYM grającą na licencji PGS). W tym czasie slot dla zwycięzcy poprzedniej edycji, należał do organizacji. G5, które przeszło z PGS do MYM, musiało więc wywalczyć o własne miejsce w kwalifikacjach. Niestety, nie udało im się go zdobyć. Złota Piątka zagrała jednak w finale, dzięki porozumieniu z PGS, które zdecydowało się przekazać slota swojej byłej dywizji. Efektem tego był dziwny tag w postaci PGS.MYM.

 

Po odejściu z PGS, G5 trafiło do organizacji:

Odp: Meet Your Makers

Była to oczywiście duńska organizacja Meet Your Makers – w skrócie, MYM.

 

W trakcie pobytu w MYM polscy zawodnicy zdecydowali się na kilka zmian w składzie. Powodem były słabsze wyniki. Którzy gracze z podstawowego składu padli ofiarą „chwilowych” zmian kadrowych?

Odp: Kuben oraz LUq

Rotacja obejmowała najpierw wyrzucenie LUqa. Następnie LUq wrócił do składu, ale za Kubena wprowadzono pionasa. Ten ostatni długo w MYM się nie nagrał – efektem tego, był powrót Kubena.

 

W okresie gdy „Złota Piątka” reprezentowała barwy duńskiej organizacji, kto był jej największym rywalem na polskiej scenie?

Odp: BenQ DELTAeSPORTS.COM i Frag eXecutors

Odpowiedzi na to pytanie mogłoby być wiele, ale największy opór stawiły w tamtym okresie zespoły BenQ DELTAeSPORTS.COM i Frag eXecutors.

 

Po zakończeniu współpracy z MYM, „Złota Piątka” szukała nowego domu. Zahaczyła w tym czasie o dwie organizacje, które niestety nie wywiązały się z obietnic. Jak nazywały się te dwie organizacje?

Odp: Vitriolic Gaming i WICKED eSports

Początkowo, G5 trafiło do WICKED eSports. Niestety, organizacja nie wywiązała się z obietnic, co zaowocowało przejściem do Vitriolic Gaming, które także nie spełniło oczekiwań zawodników.

Co jeszcze dziwniejsze, niemieckie Wicked w późniejszym czasie wykupiło prawa do korzystania z marki MYM (po swoistym bankructwie i zamknięciu organizacji), stając się kontynuatorem historii Meet Your Makers.

 

W latach 2010 – 2011 domem dla „Złotej Piątki” stała się pewna polska organizacja esportowa. Jak się ona nazywała?

Odp: Frag eXecutors

Było to Frag eXecutors, które inwestycję w G5 przypłaciło zniknięciem z polskiej sceny esportowej.

 

W latach 2011 – 2013 G5 reprezentowało niemiecką organizację. Jak brzmiała jej nazwa?

Odp: ESC ICY BOX

Było to oczywiście ESC ICY BOX, znane później jako ESC Gaming. Pełne rozwinięcie skrótu ESC to: Electronic Sports Center – czyli w zasadzie baza treningowa (Gaming House) organizacji.