ESL i Intel połączyły swoje siły

Intel i ESL będą ze sobą współpracować. W zasadzie ich współpraca rozpoczęła się podczas trwającego w Stanach Zjednoczonych E3. Jak wiadomo, ESL jest największą na świecie firmą esportową. INTEL ma za zadanie pomagać ESL we wszystkich jego działaniach, głównie w różnego rodzaju turniejach – tych profesjonalnych jak i amatorskich. Z tego, co mogliśmy się dowiedzieć, do końca 2020 roku, czyli jeszcze w przeciągu trzech lat, esport ma poszerzyć swoją liczbę fanów do 500 milionów. Szykuje się coś mocnego! Sam turniej Intel Extreme Masters w Katowicach śledziło.
Jeśli patrzeć na liczby ludzi, którzy zjawili się w katowickim Spodku podczas Intel Extreme Masters – 173 000 ludzi oraz 46 milionów widzów śledzących poczynania drużyn w internecie – te liczby robią wrażenie.

 

Liczby nie kłamią

Po samych liczbach widać, że ESPORT odniósł ogromny sukces. Jestem pewny, że są to jedne z najlepszych wyników, uzyskanych przez ESL dotychczas. Dzięki nim, IEM jako marka, odniósł znakomitą reklamę. Teraz po ESL One w Kolonii, szykuje się następna, ogromna impreza w stolicy małopolski – Krakowie: PGL Major Kraków 2017, na którym również będzie bardzo dużo sympatyków esportowych.

 

Intel Grand Slam

Wiemy już, że wcześniej wspomniane dwie ogromne firmy, organizują Intel Grand Slam. Ten kto wygra zmagania, zgarnia milion dolarów. W sumie, można tylko przewidywać, że będzie to łatwe albo trudne zadanie. Łatwe, dlaczego? Jedna drużyna musi wygrać jeden z dziesięciu turniejów. Trudne? To zależy od przeciwników danej drużyny. Rozgrywki te będą organizowane przez ESL lub DreamHack. Wiemy również, że zaczynający się w lipcu: ESL One Cologne 2017, będzie zaliczał się do tego cyklu.

Jak przyznał sam senior vice president i general manager w Client Computing Group – Gregory Bryant (cyt.):

 Zaangażowanie firmy Intel w e-sport i społeczność graczy trwa od ponad 15 lat, a my nieprzerwanie szukamy rozwiązań, które pozwolą fanom i graczom wynieść gaming na kolejny poziom. Wchodząc w kolejny etap długofalowej współpracy z ESL, inwestujemy w rozwój przyszłych esportowych gwiazd, dalsze poszerzanie naszej globalnej działalności poprzez cykl Intel Extreme Masters i wprowadzanie w życie nowych pomysłów, jak ogłoszony dzisiaj Intel Grand Slam.”

Duży nacisk będzie położony na sprzęty komputerowe, by były jak najlepsze do transmisji spotkań. Jeśli chodzi o procesory, najprawdopodobniej, będzie to Intel Core i7.

 

Spostrzeżenia

Bardzo mnie to cieszy, że takie dwie duże, znane na świecie firmy, połączyły swoje siły i chcą dążyć do jak najlepszej transmisji meczów esportowych. Druga sprawa, to gwarancja najlepszego sprzętu do grania. I tutaj znów mógłbym mówić na temat tego, jak to esport się rozwinął…