ESL One Cologne 2017: Krótkie podsumowanie pierwszego dnia rozgrywek i plan na dzisiaj

Po pierwszym dniu wszystkich spotkań można powiedzieć, że mecze odbywały się w różny sposób. Na początek lekkie zaskoczenie ze strony Space Soldiers, czyli tureckiej drużyny która pokonała SK Gaming 16:14. Turcy okazali się być drużyną lepszą. Bardzo pozytywnie wyglądała gra duńskiej formacji Heroic, którzy zostali pokonani przez FaZe Clan 14:16, ale po wyniku widać że mecz stał na wysokim poziomie. Bardzo słaba gra Virtus.pro spowodowała, że najpierw ponieśli porażkę w meczu z drugą brazylijską formacją Immortals, a następnie zostali pokonani przez SK Gaming – oznacza to, że dzisiaj grają trzeci mecz. Jeśli przegrają to kończą swój udział w Kolonii.
– Jestem pod wrażeniem, że Turcy potrafili pokonać Brazylijczyków. Natomiast co do polskiej drużyny Virtus.pro, to nie wiem co się z nimi stało, szczególnie w tym drugim meczu z SK bo początek meczu bardzo słaby, a później zaczęli odrabiać straty ale nic to nie dało. Dzisiaj grają ” o wszystko “.

 

Ninjas in Pyjamas zmienił skład i powiem, że pierwszy mecz z Cloud9 wygrany z przewagą, 16:12. Dobrze zaczęli ten turniej. A następnie wygrali mecz przeciwko G2 Esports, ale ten wynik już jest zdecydowanie wyższy, (chodzi o różnicę punktową), 6:16. Czyżby Szwedzi z Ninjas in Pyjamas rozpoczęli nowy rozdział w swojej drużynie i to jest ten przełom w ich – po części – nowym składzie? To się okaże.
Mousesports pokonał FaZe Clan 16:12. I to jest to, o czym kiedyś pisałem w którymś z poprzednich artykułów, że “Sportowe Myszy” raz mają formę, a raz ją tracą nagle. Tutaj forma jest, ale zobaczymy co będzie w dalszej części tego turnieju.

Jednak “meczem wieczoru” było spotkanie pomiędzy Cloud9 a Natus Vincere. Wynik robi ogromne wrażenie. Amerykanie z “C9” przegrali 32:34.

Plan na dzisiaj

 

5 lipca – drużyny z bilansem 0:2
12:00 Heroic vs Virtus.pro
13:10 TyLoo vs Cloud9

 

5 lipca– drużyny z bilansem 1:1
14:20 Space Soldiers vs Natus Vincere
15:30 North vs SK Gaming
16:40 Immortals vs G2 Esports
17:50 Fnatic vs FaZe Clan

 

5 lipca– drużyny z bilansem 2:0
19:00 NiP vs mousesports
20:10 Team Liquid vs OpTic Gaming

 

Źródło tabeli: cybersport.pl