ESL One Cologne 2017 – podstawowe informacje

W dniach od 4.07.2017 do 9.07.2017 w niemieckiej miejscowości Köln rozpocznie się turniej ESL One Cologne 2017. Mecze będą rozgrywane w Lanxess-Arena, pula nagród to 250.00$. W turnieju weźmie udział szesnaście drużyn. Dwanaście zespołów zostało zaproszonych, a cztery z nich przejść przez kwalifikacje.

Lista drużyn, zawodników oraz trenerów
Drużyna Zawodnicy Trener
Cloud9 n0thing shroud Skadoodle Stewie2k autimatic valens
FaZe Clan rain kioShiMa allu karrigan NiKo RobbaN
Fnatic olofmeister dennis KRiMZ JW flusha Jumpy
G2 Esports shox bodyy NBK- kennyS apEX SmithZz
Immortals HEN1 LUCAS1 boltz steel kNg zakk
mousesports chrisJ denis oskar loWel ropz Imbt
Natus Vincere seized GuardiaN Edward flamie s1mple Andi
Ninjas in Pyjamas f0rest GeT_RiGhT Xizt draken REZ THREAT
North MSL k0nfig cajunb Magisk aizy ruggah
OpTic Gaming NAF RUSH mixwell tarik hazed
SK Gaming FalleN fer coldzera TACO felps dead
Virtus.pro TaZ NEO pasha Snax byali kuben
TyLoo Mo DD somebody HZ BnTeT peacemaker
Heroic MODDII Snappi niko JUGi es3tag FeTiSh
Space Soldiers XANTARES DESPE paz MAJ3R Calyx hardstyle
Team Liquid nitr0 EliGE jdm64 stanislaw Twistzz zews

 

Źródło tabeli: cybersport.pl

Jakie drużyny mają szansę na zwycięstwo?

Patrząc na drużyny, które biorą udział w turnieju, walka będzie naprawdę bardzo zacięta i ciekawa, ale myślę że największą z nich  stoczą wymienione przeze mnie trzy zespoły: FaZe Clan, SK Gaming oraz G2 Esports. Te zespoły są na “fali” i to pokazały już na niejednym turnieju. Jeśli chodzi natomiast o formę Fnatic i OpTic Gaming to wygląda ona bardzo słabo, Ci drudzy nie zakwalifikowali się do Majora. Jestem bardzo ciekaw formy Virtus.pro, bo ostatni turniej który wygrali to Adrenaline Cyber League w Moskwie, a ten ma zupełnie inny poziom meczowy. Po pierwszym meczu Polaków będzie można powiedzieć coś więcej.
Do Niemiec również udała się drużyna TyLoo, czyli ta nieprzewidywalna ekipa z Chin której gra może się podobać a zawodnicy prezentują się z różnej strony, raz lepiej a raz gorzej. Mousesports, to drugi po TyLoo team i “Sportowe Myszy” również będą zaliczane do takich – nieprzewidywalnych, gdyż na jednym turnieju grają bardzo dobrze, taktycznie a na drugim już nie wychodzi to samo. Nie wiadomo, co jest z formą Ninjas in Pyjamas oraz Space Soldiers. Szwedzi w ostatnim czasie zmienili swój skład. Natus Vincere, pamiętam ich bardzo dobrą grę, a zobaczymy co pokażą w Kolonii.