Podsumowanie całości kwalifikacji do PGL Major Kraków 2017

W dniach od 29.06.2017 do 2.07.2017 w stolicy Rumunii Bukareszcie odbyły zamknięte kwalifikacje do turnieju, który odbędzie się w polskim mieście Kraków w dniach od 21.07.2017 do 23.07.2017: PGL Major Kraków 2017. Jednak już na przełomie czerwca i lipca potrzebne były mecze drużyn, aby wyłonić tych którzy awansowali do tego głównego turnieju.
W kwalifikacjach brało udział szesnaście drużyn, były zespoły lepsze i słabsze ale te słabsze pomimo braku awansu też pokazały, że grać potrafią i zapewne zobaczymy je jeszcze w grze. Jeśli miałbym mówić o niespodziankach turniejowych to brałbym pod uwagę drużynę OpTic Gaming, która niestety ale nie pojawi się w Krakowie. To był bardzo słaby występ w kwalifikacjach dla nich. Warto wspomnieć, że kiedyś to “OG” było naprawdę mocną drużyną, wygrywali wiele meczów, turniejów a teraz, słaba forma drużyny spowodowała, że nie zobaczymy ich w Krakowie. Drugą taką niespodzianką, tyle że bez awansu była drużyna z Chin – TyLoo. 
– Po grze chińskiego zespołu zastanawiałem się, jak to jest możliwe że nie awansowali? Bardzo podobało mi się w ich grze to, że nie poddawali się, podejmowali próby ataków, grali bardzo taktycznie, sprytnie i naprawdę, szkoda mi tej drużyny. Tylko z tą drużyną jest tak, że oni są nieprzewidywalni. Raz zagrają świetny mecz, wygrają. Innym razem mają rundy gdzie grają bardzo dobrze, ale nadejdzie gorszy moment i od razu ta ich forma spada, zaczynają się gubić. Co do OpTic Gaming to jestem trochę zdziwiony, ale też trudno mi cokolwiek powiedzieć na temat ich teraźniejszej, złej formy.

Następnym zespołem, który pokazał się z jak najbardziej pozytywnej strony jest Renegades. Drużyna ta doskonale przygotowała się do kwalifikacji, ale nie dali rady awansować. Kolejną drużyną jest niemiecki zespół BIG. Całkiem dobrze się zaprezentowali i tym samym awansowali na Majora. Na pewno też takim zaskoczeniem, była drużyna Vega Squadron, którzy pokonali OpTic Gaming, a w meczu decydującym o “jedziemy na Majora albo nie” grali przeciwko Duńczykom z Team Dignitas, którzy również stanęli przed tą szansą  i tam zrobili pogrom i tym samym osiągnęli swój cel, czyli AWANS, więc  pokazali że potrafią wygrywać z tymi lepszymi drużynami i walczą do końca.. Druga drużyna z Niemiec  również zagrała fenomenalnie, mam tutaj na myśli Mousesports, którzy awansowali bez większych problemów, chociaż w meczu “derbowym Niemiec” męczyli się trochę z PENTA SPORTS. Jeśli mowa o PENTA SPORTS, czyli drużynie innocenta to po dzisiejszym zwycięstwie, zapewnili sobie awans na Majora i teraz zobaczymy sześciu Polaków w Małopolsce.
– Co można powiedzieć o Renegades? Ich także mi szkoda, że nie wywalczyli sobie awansu, bo bardzo podobała mi się ich gra, także grali mądrze, taktycznie. Co do drugiej drużyny, no to powiem że jestem trochę zaskoczony, bo nie spodziewałbym się że akurat oni mogą się “dostać”, a jednak to zrobili. I jakby patrząc na te dwie formacje to Renegades brał udział już w większych turniejach, a BIG nie widziałem na takich, chyba że coś przeoczyłem albo o czymś nie wiem. Bardzo dobrze, że PENTA również dostał się do turnieju. Paweł “innocent” Mocek będzie “gospodarzem” w swojej drużynie. Nie wiedziałem, że Vega Squadron możę tak być zmotywowaną ekipą do walki o awans. Przeciwko Dignitas zagrali w pełni skoncentrowani i podejmowali bardzo dobre decyzje. Stracili tylko pięć rund.
Ostatni mecz pomiędzy Team Liquid a FlipSid3 Tactics doprowadził do dogrywki. I można stwierdzić, że to był najbardziej zacięty mecz, kończący kwalifikacje. A mogę przypomnieć, że w pierwszym dniu już byliśmy świadkami dogrywek.

 

Jakbym miał pisać na temat zawodników to na pierwszym miejscu dałbym na liście Jake’a “Stewie2k” Yip’a. Znakomicie grał, to co robił na mapach ze AWP to było istne szaleństwo, następnie na drugim miejscu dałbym Kenny’ego “KennyS” Schruba, który zagrał bardzo dobrze również z AWP w kwalifikacjach. Co do trzeciego miejsca to – z tego co pamiętam – Mo z drużyny TyLoo, także bardzo dobrze się spisał. Do tej listy dopisałbym zawodnika Vega Squadron, Nikolay “Mir” Bityukov, który w ostatnim meczu pokazał wyśmienitą grę ze swojej strony.

Jake “Stewie2k” Yip

Kennys “kennyS” Schrub

Ke “Mo” Liu

 

Nikolay “Mir” Bityukov

Poznaliśmy wszystkich uczestników PGL MAJOR KRAKÓW 2017

Legendy Pretendenci
Astralis G2 Esports
Virtus.pro mousesports
Fnatic BIG
SK Gaming Cloud9
Natus Vincere PENTA Sports
Gambit Esports Vega Squadron
North Immortals
FaZe Clan FlipSid3 Tactics

Źródło: cybersport.pl