Finały Esports Championship Series Season 3 czas zacząć

Już od jutra 23 do 25 czerwca w stolicy Anglii – Londynie rozpoczną się finały Esports Championship Series Season 3. W turnieju weźmie udział osiem drużyn. Pula nagród tego turnieju wynosi 660.000$, a jeśli chodzi o system rozgrywek to standardowy: faza grupowa oraz faza pucharowa. Spójrzmy zatem na drużyny i grupy, bo są dwie: A i B.

Uczestnicy

Grupa A
FaZe Clan rain kioShiMa allu karrigan NiKo RobbaN (t)
G2 Esports shox bodyy NBK- kennyS apEX SmithZz (t)
OpTic Gaming RUSH NAF tarik mixwell hazed (t)
SK Gaming FalleN fer coldzera TACO felps dead (t)

 

Grupa B
Astralis device dupreeh Xyp9x Kjaerbye gla1ve zonic (t)
Cloud9 n0thing shroud Skadoodle Stewie2k autimatic valens (t)
Fnatic olofmeister dennis KRiMZ JW flusha Jumpy (t)
Team Liquid nitr0 EliGE jdm64 stanislaw Twistzz zews (t)

Źródło tabeli: cybersport.pl

 

Na co zwrócić uwagę?

W grupie A mecze mogą być bardzo ciekawe i zacięte, mamy tutaj czwórkę rewelacyjnie grających zespołów, a dodatkowo SK Gaming, czyli drużynę która podczas DreamHacka osiągnęła sukces, wygrywając cały turniej w Szwecji. FaZe Clan i G2 Esports nie oglądaliśmy ostatnio często – więc nie wiadomo jaka jest ich forma w tym momencie. Jednak zarówno FaZe jak i francuska formacja G2 ostatnim razem były w formie, także będziemy świadkami zaciętych spotkań.
W grupie B także powinno być ciekawie, są tutaj trzy silne zespoły – mowa o trzech pierwszych. Co do Team Liquid, to nie wiadomo jak ta drużyna gra w tym momencie. Fnatic zdobyło drugie miejsce podczas DH u siebie, Cloud9 jest mocne i potrafi zaskoczyć, a Astralis ma formę – chociaż też się męczyli podczas meczu z Virtus.pro, który wygrali wynikiem 2:1.

 

Przypuszczenia

Ciężko cokolwiek powiedzieć na temat grupy A. Tak naprawdę, po pierwszych meczach będzie można się wypowiedzieć na ten temat.  Sam się zastanawiam jak to będzie wyglądało i kto wytrzyma presję. Jak widzimy, zespoły są sobie równe. To nie będzie tak, że jakiś team  będzie odstawał od pozostałych. To samo można rzec o grupie B. Ciekawe, jak zaprezentuje się Team Liquid, ale z tego co pamiętam to też mocny zespół. Moim zdaniem, turniej w Londynie będzie naprawdę bardzo interesujący.