LCK Spring 2016 – tydzień drugi

Kolejny tydzień zmagań w ramach LCK Spring 2016 za nami. Niestety, nie liczcie w tym tygodniu na jakiekolwiek analizy taktyczne. Większości z tych meczów niestety nie było mi dane oglądać, więc duża część mojej analizy, jest oparta na danych pomeczowych i statystykach. Niemniej jednak nastąpiło kilka ciekawych zwrotów akcji, które należałoby szerzej omówić.

 

Wyniki drugiego tygodnia zmagań:

  • Samsung Galaxy 2:1 Longzhu Gaming
  • e-mFire 0:2 Jin Air Green Wings
  • KT Rolster 1:2 ROX Tigers
  • SBENU Sonicboom 1:2 CJ Entus
  • Samsung Galaxy 0:2 SK Telecom T1
  • Afreeca Freecs 1:2 Jin Air Green Wings
  • SBENU Sonicboom 1:2 e-mFire
  • Longzhu Gaming 0:2 ROX Tigers

 

Przemyślenia

 

Powoli i systematycznie będzie nam się tworzył podział na dwie części tabeli. W jednej znajdą się zespoły, które będą liczyły się w walce o fazę play-off. W drugiej potencjalni spadkowicze. Na razie wszystko idzie według moich przypuszczeń, chociaż niskie miejsce CJ Entus nadal wydaje mi się lekkim nieporozumieniem. Im więcej spotkań zostanie rozegranych, tym bardziej klarowną będziemy mieli sytuację. Niemniej jednak już teraz możemy wskazać co najmniej 4 zespoły, które nie muszą się zbytnio martwić o udział w play-0ffach.

 

Pozytywy

 

Postawa e-mFire i CJ Entus może cieszyć. W końcu jakieś pierwsze wygrane zameldowały się na koncie tych zespołów. Jin Air wykonało na razie absolutne minimum, żeby myśleć o włączeniu się do walki o miejsce na podium. SKT wróciło do gry o pierwsze miejsce, pokonując wynikiem 2:0 Samsung Galaxy – spodziewałem się o wiele bardziej wyrównanego spotkania ze strony SSG, które dotychczas notowało same wygrane. Niekwestionowanym zwycięzcą tej kolejki jest niewątpliwie zespół ROX Tigers, który nie dość, że wygrał całe 2 spotkania w tym tygodniu, to jednym z pokonanych przez nich teamów, było dobrze spisujące się dotychczas KT Rolster. Jako ciekawostkę należy nadmienić, że wszystkie wygrane mapy w meczu pomiędzy ROXT i KT, padły łupem zespołów grających po czerwonej stronie. Przypadek? Zostawię tę kwestię do rozpatrzenia innym analitykom.

 

Negatywy

 

Tylko jeden minus w tym tygodniu. Postawa SBENU. Wiem, że moje ględzenie na temat tego jak bardzo chłopaki skomplikowali sobie sytuację w tabeli za dużo w tej sprawie nie zmieni, ale przegrana z e-mFire, moim zdaniem może być kluczowa w walce o utrzymanie się w tym splicie. Rozumiem także, że nadal czeka nas spora ilość meczów, jednak jeżeli nie możesz pokonać jednej ze słabszych drużyn w tym sezonie – to jak zamierzasz pokonać te najlepsze?

Następny tydzień wygląda dosyć obiecująco. Osobiście, zwróciłbym uwagę na szlagiery w postaci: ROXT vs SKT, KT vs SSG i ROXT vs SSG. Z innych, ciekawych spotkań na pewno mecz pomiędzy AFs i SBENU będzie swoistą walką o opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, natomiast Jin Air vs CJ powie nam dokładnie (a przynajmniej zbliży nas do prawidłowej odpowiedzi na to pytanie), czy ten drugi zespół będzie się liczył w w walce o podium.

 

Marcin „nisu” Rusin

RDV

Właściciel bloga Ingaming. Kiedyś orędownik esportu, dzisiaj fan gier single player oraz seriali i komiksów.