Rainbow Six Siege – Gra na lata?!

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege zawitał na sklepowe pułki 1 grudnia 2015 roku. Tytuł z samego początku był badziewiem. Badziewiem? Zapytacie dlaczego? Otóż, serwery leżały i jedyne co mogliśmy robić to grać w trybie offline, lub po 30 minutach czekania zagrać 15… Poza tym liczne błędy w samej rozgrywce i gra znajdowała się na półce. Odstawiałem ją, później wracałem i tak w kółko. Jednak, gdy został wprowadzony nowy sezon, reset rang i postacie, postanowiłem pograć dłużej. Tytuł nadal nie był czymś wspaniałym, ranga nie działała jak powinna, serwery wcale nie były lepsze. Znowu ją odstawiłem. No i nareszcie, wchodzi aktualizacja, która naprawia tą grę! Serwery działają, ranga jest przyznawana, tak jak powinna, a błędy gry, są usuwane.

Tytuł posiada 3 rodzaje rozgrywki. Operacje – Dzięki temu trybowi możemy nauczyć się gry. Poznajemy jej mechanikę oraz poszczególne umiejętności, czy gadżety. Całe 10 misji, bo tak możemy nazwać ten tryb, rozgrywane są offline, czyli walczymy z botami. Ostatnia, którą odblokowujemy po przejściu pozostałych, jest na online i znajduje się na dodatkowo zrobionej mapie. Tryb Wieloosobowy – Jest to rozgrywka 5v5, gdzie nie walczymy z sztuczną inteligencją, a mierzymy się z drugim człowiekiem. Mamy trzy rodzaje tego trybu: swobodny, rankingowy i grę użytkownika. Jeden zależy od drugiego, bo aby zagrać w tym drugim, musimy wbić 20 poziom, co łączy się z graniem w swobodniaki. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, podczas grania rankedów zdobywamy rangę, z której możemy zdegradować po przegranych meczach, lub po wygranych awansować . Gra rankingowa, jest dłuższa od swobodnej, bo posiada większą ilość rund. Trzeci rodzaj, czyli Gra Użytkownika. Jak sama nazwa mówi, tworzy ją użytkownik i to on dostosowuje zasady. Dzięki temu działa E-Sport. Terrohunt – Jest to ostatni rodzaj rozgrywki w R6S. Polega na starciu 5 graczy, z większą ilością botów. Coś typu Operację, ale na Online. No tak, ostatnia operacja wyglądała tak samo. Tylko, że w Terrohuncie mamy kilka rodzai rozgrywki (bomby, zakładnik, zabezpieczenie terenu). Niestety, bardzo odczuwalny jest spadek FPS (wersja PS4… PC i XOne nie posiadam). Mnie tego typu granie nudzi, ale aby się nauczyć grać, czy czekając na ekipę, można odpalić ten tryb.

Dlaczego twierdzę, że R6S jest na lata? Gra ma potwierdzone długie wsparcie. Co 3-4 miesiące pojawia się nowa aktualizacja, która dodaje nam dwóch nowych operatorów, mapę oraz kilka zmian w wyposażeniach, czy nowe malowania broni, a także kilka mniej istotnych zmian. No i oczywiście restart rang i zmniejszenie oraz powiększanie ich punktacji. Tak poza tym gra ciągle się rozwija pod względem E-Sportu. Liczne turnieje online, czy offline. Polska, czy zagraniczna scena. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Oczywiście nie zapomnijmy o tym, że gra jest specyficzna. Wymaga taktyk, drużyny, znajomości map oraz skilla. Gdzie przeważnie wystarczą ci dwa ostatnie punkty, albo nawet i sam skill. Myślę, że to utrzyma graczy na długi czas, bo każdy mecz jest inny!

Widzicie? Rainbow, jest zdecydowanie grą, na dłuższy czas! Myślę, że nic dodawać tutaj nie muszę, więc zostawię jedynie link do swojego kanału, który zajmuje się właśnie tym tytułem. Możecie wejść i trochę się zorientować, czy zadać pytania odnośnie tej gry. Zapraszam! https://www.youtube.com/channel/UCR8D5Ty2cZBqxqlZMN5ISGg/videos

polish_skiller

Zajmuję się YouTubem, gram w lidzę Rinbow Six, oraz zaczynam pisać tutaj. Jeśli chodzi o tematy na jakie będę pisał, to wszystkie gry... mówię tak ogółem wszystkie bo staram się przechodzić większość tytułów PS4 (bo jestem graczem ps4). Poza tym będę pewnie pisał o turniejach, aktualizacjach i dodatkach do gier.