Zamknięte kwalifikacje do PGL Major Kraków 2017 – podsumowanie dnia pierwszego

Od dzisiaj, tj. 29.06.2017 do 2.07.2017 w Bukareszcie trwają zamknięte kwalifikacje do turnieju, który rozpocznie się pod koniec lipca w stolicy województwa małopolskiego – Krakowie. W kwalifikacjach bierze udział szesnaście zespołów, w tym znajduje się PENTA Sports, gdzie gra Polak Paweł “innocent” Mocek. Są dwie listy drużyn: te które zajęło miejsca 9-16 z ELEAGUE Major 2017 oraz druga lista team’ów które zakwalifikowały się poprzez regionalne Minory.
Od godziny 9:00 trwają mecze, pierwszym z nich było spotkanie G2 Esports z Immortals i co więcej, już w tym spotkaniu mieliśmy dogrywkę która zakończyła się zwycięsko dla graczy z Francji 22:20. W drugim meczu, OpTic Gaming pojedynkował się z PENTA Sports. Drużyna, w której gra innocent pokonała swoich przeciwników “OG” 16:14. Bardzo dobrze zagrał chiński zespół TyLoo, przegrali z (22:19) Amerykanami – Team Liquid, ale po walce i dogrywce, kto by się mógł tego spodziewać?
W kolejnym meczu, szwedzki zespół GODSENT zagrał przeciwko duńskiemu Dignitas. Szwedzi wygrali, ale musieli się namęczyć, 16:14. Mousesports grało z Tengri. W tym spotkaniu się kompletnie nic nie działo, poza tym, że “Sportowe Myszy” wygrali 15:1.
HellRaisers pokonali 16:10 Vega Squadron – 
drużynę, która możliwe że mniej więcej jest kojarzona pewnie przez niektórych z was. W przed ostatnim dzisiejszym meczu, FlipSid3 Tactics w meczu, po dogrywce wygrali 19:16 z Renegades – też znaną formacją.

W pierwszym dniu kwalifikacji, który się jeszcze nie skończył – możliwe że będą cztery dogrywki bo przed nami mecz: BIG kontra Cloud9, a niemiecki zespół potrafi grać przeciwko tym lepszym drużynom, więc zobaczymy co będzie się działo, trzy mecze były naprawdę bardzo zacięte i kończyły się dogrywkami.

Aktualizacja po ostatnim meczu: BIG przegrywa z Cloud9 10:16. Niemiecki zespół starał się walczyć, ale to Amerykanie okazali się lepsi, a to co robił zawodnik “Chmury9” Stewie2k to było coś niesamowitego. Cała drużyna grała bardzo dobrze, ale on się szczególnie wyróżnił w tym spotkaniu.

Nie spodziewałbym się, że np. chiński zespół TyLoo może zagrać tak dobrze, że była potrzebna w tym meczu dogrywka. A ich przeciwnikami był dobry zespół Team Liquid. Także zaskoczyli mnie swoją grą i mają duże szanse aby znaleźć się w Krakowie pod koniec lipca. Vega Squadron – o tym zespole nie mogę powiedzieć dużo, natomiast patrząc po wyniku, stwierdzam że będzie im trudno powalczyć w dalszej części kwalifikacji. Chyba, że zaskoczą swoją grą w kolejnym spotkaniu, czy spotkaniach.