Internal i External cheat. Kilka podstawowych różnic.

Rozdział III

Internal i External cheat. Kilka podstawowych różnic.

Internal – Jest to cheat posiadający zazwyczaj wallhacka i chams’y i wszystko inne co powinien posiadać rasowy cheat (aimbot, triggerbot, esp itd).

Różnorodność w pisaniu do niego wizualizacji jest ogromna. Nie posiada overley’a. Często do ukrycia owego oprogramowania korzysta się z platformy ring0[1], podpina się ją pod klient hacka. Często koderzy dodają do nich funkcję które umożliwiają używanie ich na ligach (bypass[2] + screenshot cleaner[3] ).

External – Jest to cheat który posiada overley’a[4]. W przeciwieństwie do Internala nie posiada wallhacka i chamsów, ponieważ jego kod jest bardzo ograniczony przy tworzeniu visuali. Zamiast tych dodatków zazwyczaj ma wbudowane tylko esp. Do poprawnego działania visuali musisz grać w “window mode”. Ukrywa swój kod w pamięci RAM. Jest dużo trudniejszy do wykrycia przez anticheata niż internal.
W nielicznych przypadkach stosuje się go w kliencie, pod którego jest podczepiona platforma ring0 (o wiele rzadziej niż w przypadku internala).

Kilka pojęć czyli WTF:

[1]ring0 – jest to platforma ukrywająca proces hacka w menedżerze zadań przez co jest trudniejszy do wykrycia przez anticheat, zazwyczaj stosowana w internalach.

[2]  bypass – tłumacząc na język polski – jest to “obwodnica” służąca do obejścia anticheat’a.

[3] screenshot cleaner – jest to funkcja służąca do tzw. “czyszczenia screenshotów”, które zostały wykonane przez anticheat lub przez nas.

[4] overlay – Jest to visual-esp, który jest niewidoczny dla programów nagrywających i streamujących tj. Fraps lub OBS.

Na koniec załączam trzy linki ukazujące różnice pomiędzy Internalem i Extrenalem w praktyce:

Internal:

External z pokazanym esp:

i bez widocznego esp’a:

© Copyright 2014 svchost.exe