ingaming blog

Plany Ingaming na II kwartał 2020

Przez nadchodzący – albo jak niektórzy twierdzą, już istniejący kryzys, musieliśmy zmodyfikować nasze plany na II kwartał 2020 roku.

W drugim kwartale postanowiliśmy zmodyfikować nasze dotychczasowe działania. W związku z tym, publikujemy poniżej zbiór zmian, które zamierzamy na dniach wprowadzić w Ingaming i projektach przez nas zarządzanych.

Dlaczego teraz?

Ostatnie wydarzenia dość mocno odbijają się na światowej gospodarce. Na razie jeszcze tego nie odczuwamy, ale już teraz widzimy, że bardzo wiele firm zabezpiecza swoje rezerwy finansowe, chociażby na wypadek większych problemów. Dlatego też pojawiają się promocje i rabaty, których normalnie nigdy byśmy nie uświadczyli.

Kasa na wagę złota?

Oznacza to także, że w najbliższym czasie bardzo ważne będzie racjonalne gospodarowanie zasobami finansowymi. Oczywiście takie podejście będzie miało sens, jeżeli kretyni utrzymujący się u władzy nie zrobią nam wielkanocnej niespodzianki w postaci dwucyfrowej inflacji, ale to temat na inny wpis – niekoniecznie na tym blogu.

Czego możecie się spodziewać?

Nasze działania zmierzają głównie do zabezpieczenia dotychczas działających projektów pod parasolem Ingaming. Dotyczy więc to wszystkich naszych projektów, projektów których jesteśmy współwłaścicielami oraz projektów partnerskich – bo także będziemy chcieli przygotować się na ewentualną pomoc dla nich.

Cięcia kosztów

W pierwszej kolejności pozbywamy się wszystkiego, co może nam generować niepotrzebne koszty. W związku z tym Astralni Esports – projekt, który był dopiero w fazie rozwoju, trafił w ręce nowego właściciela. Z tego co widziałem, na fanpage’u Astralnych pojawiają się już nowe posty, więc decyzja o sprzedaży była chyba słuszna.

Podobna sytuacja spotkała King projects – ich strona była hostowana na naszym koncie. Żadna z dwóch osób zajmujących się tam grafiką zwyczajnie nie zdecydowała się na przedłużenie domeny i najprawdopodobniej projekt zostanie zwyczajnie wygaszony.

Tworzenie produktów do sprzedaży

W drugim kwartale chcę bardziej skupić się na produktach, które będziecie mogli kupić. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdego będzie na nie stać, ale z drugiej strony musicie pamiętać, że każda usługa lub sprzedany produkt za który zapłacicie, będzie generował także dodatkowy, darmowy content dla wszystkich.

Jeżeli nie wprowadzę płatnych usług lub produktów, to istnienie bloga zwyczajnie nie będzie miało sensu. Podobnie ma się sytuacja z pozostałymi projektami. Tam też pojawią się dodatkowe opcje, które mają za zadanie zabezpieczyć finansowo ich działania.

Skupienie się na działających projektach

Jak już wspomniałem, w pierwszej kolejności skupiam się teraz na projektach, które już funkcjonują. Priorytetem jest ich dalsze działanie. Jeżeli nie będę w stanie ich dalej utrzymywać, to nie wykluczam dalszych sprzedaży, natomiast na razie sytuacja jest na tyle dobra, że Panica.Gaming, Axide.pl oraz Ingaming będą nadal operatywne przez najbliższe miesiące.

Współpraca z partnerami

W drugiej kolejności chcę zabezpieczyć chociaż w kilku procentach działania projektów naszych partnerów. Obecnie mamy ich aż dwóch, ale to nawet lepiej. Z doświadczenia wiem, że współpraca z mniejszą grupą, jest o wiele bardziej produktywna niż ma to miejsce w przypadku odwrotnej sytuacji.

Na ten moment nie mam jeszcze pojęcia w jaki sposób będę chciał to zrobić. Co prawda mam kilka pomysłów w głowie… Ale muszę je jeszcze zweryfikować.

Brak nowych inicjatyw do końca roku?

Ostatnia kwestia, to właśnie nowe pomysły – a raczej nowe projekty i inicjatywy. Jeżeli nie będą z założenia generowały pieniędzy, to ich nie zobaczycie. Skończył się czas, kiedy można było wydawać kasę na lewo i prawo, bo zawsze istniała opcja, żeby ją zarobić gdzie indziej. Teraz liczy się testowanie wszystkiego po jak najmniejszych kosztach i stawianie na sprawdzone rzeczy, za które ludzie będą chcieli zapłacić.

Brzmię jak jakiś nawiedzony anarchokapitalista? Być może, ale mam ku temu swoje powody. O ile w najgorszy scenariusz nie wierzę, to jednak uważam, że czeka nas mała rewolucja, do której trzeba się odpowiednio przygotować.


Jeżeli masz jakieś pytania, albo chcesz zaproponować temat, który powinniśmy poruszyć na łamach naszego bloga, to skontaktuj się z nami drogą mailową lub poprzez fanpage na Facebooku. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami.

RDV

Właściciel bloga Ingaming. Kiedyś orędownik esportu, dzisiaj fan gier single player oraz seriali i komiksów.