[Prima aprilis] Pierwszy turniej CS:GO dla środowisk LGBT

Ingaming zawsze starał się iść z duchem czasu. Od samego początku chcieliśmy kreować nowe trendy oraz stać w pierwszym rzędzie, wprowadzając najpotrzebniejsze zmiany w krajowym esporcie. Turnieje organizowane dla określonych grup społecznych są w ostatnim czasie bardzo modne – niedawno pojawiła się informacja o organizacji mistrzostw polski w CS:GO kobiet,  a w planach jest także liga dla niepełnosprawnych grających w Tibie na kierownicach. Nie chcemy jednak powielać schematów, więc wspólnie zdecydowaliśmy, że pora pójść dalej i stworzyć pierwszy turniej CS:GO dla środowisk LGBT w Polsce!

Uważamy, że sytuacja w której kobiety i uczniowie szkół mają własne turnieje jest przejawem karygodnej dyskryminacji: lesbijek, gejów, helikopterów typu Apache oraz osób biseksualnych i transgenderycznych. Nie może być tak, że gracze wyróżniający się na co dzień nietypowym zachowaniem, nie mają własnego majora CS:GO. Środowisko esportowe musi zaakceptować odmienność poszczególnych płci (których jak dobrze wiemy, jest kilka tysięcy) i fakt, że tylko dzieląc graczy według: zdolności, ubioru, wieku, płci, IQ, skali Apgar oraz nr buta, rywalizacja esportowa może być na równym poziomie.

Więcej informacji na temat samego turnieju pojawi się już wkrótce, a tymczasem zapraszamy was do zapoznania się z oficjalnym hymnem CS:GO LGBT Tournament 2017!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=3j4t185wl-0[/embedyt]

RDV

Właściciel bloga Ingaming. Kiedyś orędownik esportu, dzisiaj fan gier single player oraz seriali i komiksów.