ingaming blog

Plany Ingaming na 2020 rok

Kolejny rok – kolejne zapewne niezrealizowane plany dla Ingaming, tym razem na 2020 rok.

Patrząc na plany z 2019 roku, mogę śmiało powiedzieć, że praktycznie nic z tego co tam zapisałem nie udało się zrealizować!

Znaczy się, część przynajmniej zacząłem, ale po jakimś czasie zwyczajnie sobie darowałem – z czego jestem niezmiernie dumny! Wiecie… Mogę chociaż powiedzieć, że jestem konsekwentny w tym co robię.

No dobra, ale skończmy z tymi sucharami i może przejdźmy do teraźniejszości. Mamy 2020 rok, więc wypadałoby napisać tutaj, czego w teorii możecie spodziewać się po Ingaming w kolejnych miesiącach.

Nowe grafiki

Nowy rok – chciałoby się powiedzieć nowy Ingaming. Niestety stać nas tylko na zrobienie nowych grafik na fejsa, więc tego będziemy się trzymać. Publikacja niedługo, także nie powinniście być zawiedzeni. A w zasadzie to powinniście, bo poza kolorem niespecjalnie coś się zmieni. Dalej wychodzimy z założenia, że: użyteczność > wygląd.

Zrobi tego PDF-a, czy nie zrobi?

Ciągle w przygotowaniu jest plik PDF, który będzie czymś w rodzaju poradnika dotyczącego prowadzenia fanpage’a na facebooku. Tak, wiem – na ch…olerę wam poradnik od osoby, która sama nie wie… No własnie tutaj wypadałoby napisać stare porzekadło: Nie ucz dzieci ojca robić… Nie to było coś innego… O właśnie: Nie oceniaj książki po okładce.

Niektórzy zapominają, że ten blog to tylko jeden z kilku projektów, więc w ostatnim roku zebraliśmy dość dużo informacji na temat tego, co działa na fb, a co niespecjalnie. Dlatego też postanowiliśmy, że podzielimy się z wami tą wiedzą.

Na ten moment mogę powiedzieć, że plik będzie głównie skierowany do organizacji oraz drużyn esportowych. W zasadzie to nie ma znaczenia, czy prowadzisz projekt profesjonalny czy amatorski – w tym drugim przypadku najczęściej więcej możesz, ale… Efekt po przeczytaniu całości i zastosowaniu wymienionych tam porad powinien być przynajmniej zbliżony w obu przypadkach.

A jak ktoś nie chce kupować tego pdfa za symboliczną kwotę (tak, trzeba będzie za niego zapłacić), to zawsze może kupić kilka innych książek cenionych autorów. Albo zapłacić 200 zł pewnej agencji marketingowej.

Ingaming Poradnik 3.0?

W poprzednim roku pojawiło się tyle nowych poradników, że równie dobrze mógłbym ich nie publikować. Na szczęście coś w międzyczasie się ruszyło i w najbliższym czasie będziecie mogli przeczytać kilka ciekawszych artykułów.

Mam nadzieję, że przypadną wam do gustu, bo nie ukrywam, że zamierzam trochę zmienić formułę publikowanych tutaj tekstów. Bardziej chcę skupić się na dawaniu wartości – nawet w przypadku tych luźnych wpisów traktujących o konkretnych sytuacjach.

Dotychczas było z tym różnie. Często bardziej zwracałem uwagę na swoją opinię niżeli na przydatne wskazówki dla czytelników, które są tutaj chyba najważniejsze (a przynajmniej tak sądzę po statystykach odwiedzin).

Nie zapominajmy także o 3 recenzjach, które są w drodze. W zasadzie jedna z nich jest już praktycznie gotowa i niedługo będzie opublikowana na łamach bloga.

Dodatkowe usługi i sklepik?

Czym byłby Ingaming bez dodatkowych opłat? Nie wiem, ale skoro nie ma tutaj w ostatnim czasie żadnych reklam, to pora coś wprowadzić. W najbliższym czasie pojawią się dodatkowe usługi, które będziecie mogli u nas zakupić. Zapewne większość z was będzie miała je w @%#$€ poważaniu, ale jak dobrze wiecie, za lajki chleba bezglutenowego nie kupimy.

Co z kursem?

Spokojnie, najpierw pojawi się PDF, a potem zacznę pracę nad kursem, z którego dowiecie się jak pisać. A przynajmniej taki jest plan, który pewnie  jeszcze 15 razy ulegnie zmianie.

Dlaczego taki temat? Ponieważ patrząc na posty/newsy/artykuły publikowane przez większość polskich stron esportowych, mam czasami wrażenie, że nauka pisania to taka wymarła dziedzina, która nie jest już nawet nauczana w szkołach… W sumie to nigdy nie była, dlatego właśnie będę chciał to trochę zmienić. Przynajmniej w kontekście stron traktujących o gamingu oraz esporcie.

Pozostałe projekty

Jak już wspomniałem, nie ograniczamy się tylko do Ingaming, bo działamy także przy kilku innych projektach. Panica.Gaming, Axide.pl i… Parę takich, które obecnie są na etapie planowania. Na razie jednak nie chcę zdradzać szczegółów, ponieważ zwyczajnie jest jeszcze za wcześnie. Więcej informacji odnośnie naszych projektów pobocznych, poznacie zapewne w II kwartale.

Coś jeszcze?

Na pewno w tym roku nie uświadczycie żadnych moich tekstów na stronach, które nie należą do mnie. Normalnie niespodzianka! Tak jakby w 2019 nie wyglądało to w ten sam sposób!

Zwyczajnie nie mam czasu na tworzenie treści, które będą wspierały inne serwisy… No chyba, że ktoś odpowiednio zapłaci. W co jednak wątpię, bo znam uroki tego rynku i bądźmy szczerzy – sam nie jestem nawet uznawany za redaktora esportowego.

Z innych rzeczy? Może będą streamy. Może ruszymy z contentem w formie wideo. Nad wieloma rzeczami jeszcze się zastanawiam, więc w 2020 może być ciekawie.

TL;DR

Dla tych którym nie chce się czytać powyższych wypocin, szybkie podsumowanie tego, co się zmieni oraz co będziecie mogli znaleźć na blogu w 2020 roku:

  1. Zmiana niektórych grafik – głównie na fejsie.
  2. Wyjdzie PDF na temat prowadzenia fanpage’a drużyny lub organizacji esportowej.
  3. Później powinien pojawić się kurs online dla początkujących redaktorów esportowych.
  4. Pojawią się nowe poradniki oraz recenzje (liczę, że 12 w tym roku dam radę napisać).
  5. Mniej reakcji, więcej przydatnych treści.
  6. Chyba założymy własny sklepik internetowy.
  7. Pojawi się w nim przynajmniej jedna usługa do kupienia.
  8. Myślę nad streamami lub treściami w formie wideo.

Jeżeli masz jakieś pytania, albo chcesz zaproponować temat, który powinniśmy poruszyć na łamach naszego bloga, to skontaktuj się z nami drogą mailową lub poprzez fanpage na Facebooku. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami.

RDV

Właściciel bloga Ingaming. Kiedyś orędownik esportu, dzisiaj fan gier single player oraz seriali i komiksów.