Zmiany na stronie i nie tylko

Szybki przegląd najnowszych zmian na stronie. Z racji ciągłego usprawniania naszego bloga, wprowadziliśmy kilka dodatkowych funkcji, które umożliwią wam lepszą interakcję z naszymi blogerami oraz szybsze komentowanie naszych wpisów. Dodatkowo, postanowiliśmy zrobić mały porządek z naszymi partnerami oraz poprawiliśmy lekko przejrzystość na stronie. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu.

 

Komentarze fb

 

Zastanawialiśmy się długo nad wprowadzeniem tego sposobu komentowania naszych wpisów. Od samego początku, zakładaliśmy, że komentarze wordpressa umożliwiają zachowanie anonimowości osobom piszącym i o wiele łatwiej będzie uzyskać od was jakieś uwagi odnośnie poruszanych tematów. Niestety, wraz z kolejnymi tekstami, okazało się, że nikt z was – naszych czytelników, niespecjalnie ma zamiar cokolwiek komentować. Dlatego własnie, wprowadzamy prostszy system, oparty o popularne social media, który mamy nadzieję, że pozwoli wam prowadzić dyskusje pod naszymi wpisami. Oczywiście panel logowania po prawej stronie, zostawiamy nadal. Jest to duże ułatwienie dla naszych redaktorów i możliwe, że w przyszłości konto na naszej stronie, będzie służyło jeszcze do czegoś innego.

 

Partnerzy

 

Tutaj należą się wam wyjaśnienia, dlaczego panel z partnerstwami został przeniesiony do dolnej części strony. Dostaliśmy w ostatnim czasie, kilka wiadomości, że lista partnerów znajdująca się z prawej strony, odbiega kolorystycznie od reszty naszego bloga i najzwyczajniej wygląda to nieprofesjonalnie (w końcu każdy partner ma inne logo itd.). W celu weryfikacji tych informacji, zamieściłem posta na fanpage’u, który w zasadzie został przez wszystkich olany ciepłym moczem (a może i nawet zimnym). Po dłuższej analizie korzyści, jakie uzyskujemy poprzez prowadzenie projektu dotyczącego partnerstw, stwierdziliśmy, że ów +30 kliknięć jest dla nas mniej istotne, niż ruch na facebooku (który obecnie stanowi 90% wszystkich odwiedzających Ingaming). Dlatego też panel boczny został przeznaczony na widget facebooka (którego zamierzamy w najbliższych tygodniach trochę rozkręcić) oraz dla naszych projektów pobocznych, które będziemy wspierać w najbliższym czasie.

 

Nowe warunki współpracy

 

Zaktualizowaliśmy dla was warunki współpracy. Informacje podzieliliśmy na sekcje, które mają odpowiadać waszym “zainteresowaniom” w kontekście potencjalnej współpracy. Zaktualizowany został także program partnerski wymiany banerów. Od teraz, miejsce zajmowane na panelu dolnym, będzie zależeć od ilości przekierowań z waszej strony na naszą. Ważną rolę odgrywa także sama wizytówka. Premiowane będą strony, które posiadają własną domenę oraz te, które utrzymują się w sieci bez dłuższych przestojów (np. z powodów nieopłacenia hosta). Z tego też powodu, zakończyliśmy partnerstwo z gamingiem Illmatic, którego strona internetowa, od dłuższego czasu jest nieaktywna.

 

Testowanie nowych pomysłów

 

Niedawno zamieściliśmy ankietę na naszym fanpage’u, która nadal trwa. Jeżeli chcecie oddać swój głos (możecie wybierać kilka wariantów), to zapraszam do kliknięcia w ten link: http://strawpoll.me/5872503 i zagłosowania. Niezależnie jednak od końcowych wyników, zamierzamy powoli wprowadzać niektóre z tych pomysłów (domyślnie te, z największą ilością głosów) by zobaczyć, jaka jest wasza reakcja na te zmiany. Jeżeli się nie przyjmą, to najpewniej wrócimy do tego, co było wcześniej.

 

To chyba na tyle, jeżeli chodzi o zmiany. Zapraszamy was do zapoznania się z zakładką “współpraca” oraz do komentowania wszystkich wpisów.

 

Do następnego!

 

RDV

Właściciel bloga Ingaming. Kiedyś orędownik esportu, dzisiaj fan gier single player oraz seriali i komiksów.