the night clan

Wywiad: SteeZ – The Night Clan i dobre relacje z partnerami

Wywiad z drugim właścicielem The Night Clan, którym jest człowiek ukrywający się w internecie pod nickiem: SteeZ.

Za co SteeZ odpowiada w organizacji? Skąd wziął się w TNC i jakie cechy uważa za najważniejsze u menedżera esportowego? Tego dowiecie się z poniższego wywiadu.

Nisu: Hej! Na początek przedstaw się wszystkim. Czym zajmujesz się na co dzień? Co porabiasz w wolnych chwilach?

SteeZ: Cześć, jestem Michał. Na co dzień uczę się w Słubicach (Lubuskie) i prowadzę organizację esportową. W wolnych chwilach lubię spędzać czas  w gronie znajomych bądź też przy ulubionych tytułach fps. Staram się pogodzić moją edukację z hobby, jakim jest e-sport.

Jesteś obecnie jednym z dwóch właścicieli The Night Clan. Jak to się stało, że nagle wylądowałeś w TNC?

Wraz ze znajomymi stworzyliśmy drużynę w CS:GO pod rankedy. Wbijaliśmy razem rangę, dobrze przy tym się bawiąc. W pewnym momencie, wraz z moim znajomym – Patrykiem, stwierdziliśmy, że sklejki na takich rangach nie mają sensu. Chcieliśmy stworzyć coś profesjonalnego z zapałem i chęcią rozwijania się. Coś co wejdzie na polską scenę z rozmachem. Tak właśnie powstał projekt o nazwie: The Night Clan.

Co obecnie należy do twoich obowiązków w TNC?

Nie mamy konkretnego podziału zadań. Głównie zajmuję się menedżerką tzn. pisaniem do sponsorów i utrzymywaniem dobrego kontaktu z partnerami. Pracuję więc nad wszystkim tym, co jest związane z polepszeniem kontaktów TNC.

W największym skrócie. Co jest obecnie priorytetem TNC – na czym skupiacie się w tym momencie, jako właściciele organizacji?

Aktualnie na pierwszym miejscu staramy się postawić: trening i komfort naszych zawodników – żeby mogli osiągać lepsze wyniki i dążyć do obranego celu. Chcemy żeby każdy zawodnik w naszej organizacji czuł się jak w domu i mógł się spełniać w tym co robi.

Czy prowadzenie organizacji jest ciężkim zajęciem? Co sprawia ci najwięcej problemów?

Na pewno nie jest to łatwe zajęcie i nie każdy potrafiłby tym się zająć. W prowadzeniu projektu e-sportowego trzeba być cierpliwym i wytrwałym. Musisz potrafić nawiązywać nowe kontakty i być otwartym na wszelkie rodzaje współpracy. Najwięcej problemu sprawia mi reklama marki. Prowadzenie wszystkich działań marketingowych i zdobywanie zasięgów w social mediach.

Pytałem już o to Patryka, ale jestem ciekawy jakie jest twoje zdanie w tej sprawie. Czym The Night Clan wyróżnia się na tle innych organizacji?

Według mnie TNC na tle innych pół-profesjonalnych drużyn, wyróżnia się stałością i profesjonalizmem. Staramy się rozwijać i promować e-sport w naszym kraju. Trwale dążymy do sukcesu, który z każdym dniem jest co raz bliżej. Chcemy żeby e-sport był bardziej szanowany i poważniej traktowany na świecie. W przeciwieństwie do innych drużyn, chcemy dać naszym fanom jak najwięcej, a także pomóc im w rozwoju własnych karier.

Niedawno próbowaliście swoich sił w organizowaniu turniejów. Niewątpliwie TNC Night Games było udanym projektem. Co przesądziło o sukcesie pierwszej edycji?

Wydaje mi się, że to właśnie media pomogły nam osiągnąć taki sukces i przyniosły popularność eventu. W turnieju mogła wziąć udział każda drużyna, która chciała sprawdzić swoje umiejętności. Wydarzenie to było tworzone z myślą o młodych talentach i rozwoju e-sportu w Polsce. Całość była transmitowana na platformie YouTube, z której też pojawiły się zasięgi.

Start drugiej edycji został przesunięty na marzec. Czym spowodowane jest to opóźnienie?

Druga edycja miała się odbyć pod koniec stycznia. Opóźnienie jest spowodowane głównie przez problemy techniczne. Nie bylibyśmy w stanie zapewnić wszystkich nagród rzeczowych i komentarza w tak krótkim czasie, dlatego postanowiliśmy przenieść rozgrywki na 10 marca. Chcemy żeby turniej wyszedł jak najlepiej. Ma on wesprzeć inicjatywę rozwijania e-sportu w Polsce, dlatego też dokładamy wszelkich starań, by przygotować go perfekcyjnie.

Załóżmy, że druga edycja dojdzie do skutku. Zamierzacie dalej organizować turnieje dla społeczności CS:GO, czy może jednak bardziej będziecie chcieli skupić się na pozostałych aspektach funkcjonowania The Night Clan?

Na pewno będziemy wspierać podobne eventy. Nie myśleliśmy o rozwijaniu się w tę stronę. Takie sprawy wolimy zostawić organizacjom pokroju GamersArena, które profesjonalnie podchodzą do tematu i wzorowo wykonują swoją pracę. Przez najbliższy rok planujemy skupić się na innych aspektach organizacji m.in.: na poprawianiu wyników, wkraczaniu do profesjonalnych lig i udziału w coraz to lepszych turniejach.

Na zakończenie tego wywiadu możesz kogoś pozdrowić lub powiedzieć coś dla swoich fanów oraz naszych czytelników.

Chciałbym pozdrowić wszystkich fanów The Night Clan, szczególnie tych, którzy wiernie nas wspierają i kibicują naszej drużynie. Fanów którzy są z nami w chwilach sukcesu jak i podczas odnoszenia porażek. Chciałbym także podziękować wszystkim osobom oraz blogom, które przyczyniają się do rozwoju e-sportu w naszym kraju, jaki i na świecie! Dążcie do swojego celu – nie rezygnujcie łatwo i spełniajcie się w tym co robicie. Pozdrawiam również wszystkich czytelników Ingaming. Pamiętajcie: trening czyni mistrza!

Dzięki za wywiad!


Jeżeli masz jakieś pytania, albo chcesz zaproponować kolejnego rozmówcę, to skontaktuj się z nami drogą mailową lub poprzez fanpage na Facebooku. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wywiadami.

RDV

Właściciel bloga Ingaming. Kiedyś orędownik esportu, dzisiaj fan gier single player oraz seriali i komiksów.