ingaming

Ingaming Poradnik 2.0: Podsumowanie

Szybkie podsumowanie serii Ingaming Poradnik 2.0, którą to ostatecznie, można już uznać za zakończoną – o ile nie pojawi się jeszcze jeden artykuł do końca grudnia.

Doszedłem do wniosku, że do końca grudnia raczej nie pojawi się już więcej tekstów, które można w jakiś sposób podpiąć pod poradnik (może dorzucę jeszcze jeden, żeby było 10 edit: dorzuciłem). Uznałem więc, że zbliżający się powoli okres świąteczny, jest najlepszym momentem, żeby zamknąć projekt o nazwie Ingaming Poradnik 2.0 i zrobić małe podsumowanie wraz z listą wszystkich wpisów, które dotychczas ukazały się w tej serii.

Jakie przemyślenia?

Jeżeli chodzi o moje wrażenia dotyczące pisania większości tych tekstów (autorem poradnika dotyczącego streamowania jest WUGJE), to muszę przyznać, że cała ta seria trochę się rozwlekła w czasie. Pierwszy poradnik pojawił się we wrześniu 2017, natomiast kolejny w kwietniu 2018 roku.. No cóż, systematyczność to nie jest moja najlepsza strona – ale postaram się to poprawić ? Na pewno artykuły, które należą do drugiej serii, mniej skupiają się na podstawach, a bardziej na ich rozwinięciu. Niemniej jednak dalej są to teksty, które nie są jakieś mega ciężkie do czytania (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Będzie 3.0?

Czy będzie trzecia seria? Ciężki temat. W ostatnim czasie liczba czytelników dość drastycznie zmalała – co niewątpliwie jest też moją zasługą (jeżeli nie dorzucasz nowych materiałów na bloga, to masz problem). Jeżeli zbiorę wystarczającą liczbę tematów – powiedzmy 10, to zapewne Ingaming Poradnik 3.0 powstanie – może nawet z małym bonusem. Do tego czasu, musi wam wystarczyć pierwsza i druga część.

Lista tekstów stworzonych w ramach Ingaming Poradnik 2.0 prezentuje się następująco:

  1. Jak zacząć streamować?
  2. Biznesowa prezentacja esportowa – jak ją zrobić?
  3. Jak publikować posty o zmianach w zespole CS:GO?
  4. Prowadzenie social mediów w esporcie – 3 główne aspekty
  5. Menedżer w esporcie – kogo wybrać?
  6. Zamawianie grafik w esporcie
  7. Jak nie kończyć współpracy w esporcie?
  8. Kilka słów na temat rekrutacji
  9. Optymalna ilość graczy w zespole esportowym
  10. Finanse w esporcie a myślenie życzeniowe

Wszystkich tych którzy prowadzą własne drużyny esportowe, ale nie przeczytali jeszcze tych wpisów, zachęcam do zapoznania się z nimi – darmowa wiedza zawsze się przydaje. Jeżeli nie widzieliście tekstów, które pojawiły się w ramach pierwszego Ingaming Poradnika, to także zalecamy, żeby tam zerknąć.


Jeżeli masz jakieś pytania, albo chcesz zaproponować temat, który powinniśmy poruszyć na łamach naszego bloga, to skontaktuj się z nami drogą mailową lub poprzez fanpage na Facebooku. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami.

RDV

Właściciel bloga Ingaming. Kiedyś orędownik esportu, dzisiaj fan gier single player oraz seriali i komiksów.